Składniki

Olejek arganowy

Ojczyzną olejku arganowego jest Maroko. Powstaje on tam z owoców arganii żelaznej. Często nazywany „płynnym złotem Maroka”, używany jest przez kobiety tam żyjące, jako odżywka do włosów. Jest bogaty w kwasy tłuszczowe i witaminę E, dzięki czemu bardzo wszechstronnie pielęgnuje skórę redukują uczucie suchości i szorstkości oraz niwelując zmarszczki. Polecany nawet osobom ze schorzeniami takimi jak łuszczyca czy egzema. Stosując olejek arganowy na skórę kolan i łokci możemy cieszyć się odmienioną i miękką skórą. Olejek arganowy skutecznie walczy ze zmarszczkami, działaj regenerująco, wzmacniając komórki i zapobiegając pojawianiu się zmarszczek. Olejek arganowy działa też przeciwzapalnie i chroni skórę przed działaniem słońca (filtry UV). A aplikowany na włosy lub tylko na końcówki zapobiega rozdwajaniu. Wmasowując go w skórę głowy pozytywnie wpływamy na porost włosów.

Olej pistacjowy

Olej pistacjowy pozyskiwany jest z nasion drzewa Pistacia vera L., które mają charakterystyczny smak i pachną orzechami. Słyną z wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych, olejów oraz cennego białka. Są źródłem potrzebnych organizmowi aminokwasów, celulozy pektyn, jak rownież karotenu, witaminy B1 i E. Zaopatrują organizm również w minerały takie jak wapń, magnez, potas, żelazo i fosfor. W medycynie, olej pistacjowy jest wykorzystywany jako baza do maści i rozpuszczalnik dla różnych leków.
Olej pistacjowy idealnie pielęgnuję skórę. Jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym chroniąc przed niepożądanym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Chroni przed niekorzystnym wpływem środowiska (wiatr, słońce, mróz), zapobiega wysuszeniu, łuszczeniu i pękaniu. Olej pistacjowy stosowany w połączeniu z olejkami eterycznymi lub kosmetykach stymuluje krążenie krwi, odżywia skórę, pomaga niwelować zmarszczki. Tonizuje skórę zmęczoną, łagodzi stany zapalne i pomaga w walce z łuszczeniem skóry suchej i wrażliwej. Często używany dla wzmocnienia paznokci i włosów. Można go również w niewielkiej ilości wcierać w pasma włosów przed suszeniem, a nawet stosować jako kompres na włosy.

Olejki eteryczne

Olejek eteryczny to wyjątkowa roślinna esencja zapachowa, pozyskiwana z kwiatów, łodygi, korzeni lub liści roślin. Po poddaniu ich odpowiednim procesom, zamieniają się w silnie aromatyczne substancje. Aromaty roślin zamknięte w olejkach wykorzystywano już w starożytności. Wyjątkowa zdolność do przenikania przez skórę, pozwala im wpływać na organizm człowieka: mogą pobudzać, uspokajać, łagodzić różne dolegliwości, nawet dermatologiczne. Dowiedziono, że wzmacniają skórę. W kosmetyce najczęściej stosowane są w aromaterapii, ale są również wykorzystywane jako składniki kremów, odżywek i szamponów do włosów oraz innych produktów pielęgnacyjnych.

Olejek lawendowy koi, łagodzi i uspokaja. Jest sprawdzonym dodatkiem relaksacyjnych kąpieli, zwłaszcza, gdy towarzyszą im napięcia, stres i bezsenność. Ma dobroczynny wpływ na włosy: redukuje łupież i poprawia kondycję włosów o skłonnościach do łamania się.

Olejek rozmarynowy posiada właściwości antyseptyczne, i dlatego chętnie stosowany jest w produktach do pielęgnacji skóry dotkniętej trądzikiem. Doskonale pobudza krążenie i działa orzeźwiająco. Stosowany na skórę głowy redukuje podrażnienia.

Olejek z mięty jest substancją wzmacniającą włosy. Łagodzi podrażnienia, a dodany do kąpieli jest źródłem odprężenia po trudach dnia.


Roślinne komórki macierzyste

Nowoczesna biotechnologia pozwala otrzymywać preparaty roślinnych komórek macierzystych bez niszczenia roślin. Aby zwiększyć skuteczność ich działania zamknięto je w liposomy będące nośnikami transportującymi je do głębszych warstw skóry. Do pozyskiwania komórek macierzystych wykorzystuje się starannie wyselekcjonowane, unikalne rośliny o wyjątkowych właściwościach. Badania dowodzą, że roślinne komórki macierzyste potrafią przywrócić młodzieńczą witalność komórek skóry.

Keratyna

Keratyna jest naturalnym budulcem skóry, włosów i paznokci. Jej niedobór może prowadzić do uszkodzeń naskórka, łamania się włosów i pękania płytki paznokcia.. Włókna keratyny są połączone ze sobą poprzecznymi wiązaniami, dzięki czemu nasze włosy są bardziej elastyczne i sprężyste. Keratyna , będąc częścią zewnętrznej osłonki włosa, daje naszym włosom połysk i blask. Jej brak powoduje otwieranie się łusek włosa i rozdwajanie końcówek.

Keratyna hydrolizowana jest składnikiem m.in. szamponów i odżywek do włosów. Jej zadaniem jest regeneracja tzn. uzupełnienie niedoboru naturalnych składników budujących strukturę włosa. Jest polecana do włosów suchych, łamliwych, matowych i zniszczonych.
Dzięki keratynowej kuracji, włosy znacząco wzmacniają się ; zwiększają objętość, i stają się błyszczące. Keratyna również nawilża włosy, zamyka łuski włosa i regeneruje rozdwojone końcówki. Uodparnia też końcówki na uszkodzenia mechaniczne, także te powstałe podczas czesania. Dzięki zawartości siarki, poprawia stan skóry głowy i działa przeciwgrzybicznie i łagodząco (likwiduje m.in. łupież). Jest naszym sprzymierzeńcem i chroni nasze włosy podczas farbowania czy przed przed wysuszającym działaniem środków myjących zawartych w szamponach;